Používejte speciální popisovače. 

Jednou z nejjednodušších věcí, kterou můžete udělat pro údržbu vaší desky, je výběr správného popisovače. Ujistěte se, že používáte speciální fixy určené pro popis bílých tabulí (tzv. fixy pro suché mazání) .Tuto informaci naleznete přímo na popisovači. 

Správným výběrem také předejdete možnému zničení tabule při použití permanentních fixů nebo zvýrazňovačů. Každých 4-6 měsíců navíc doporučujeme výměnu popisovačů, a to i v případě, že fungují dobře. Tvoření tzv. duchů (pozůstatků nápisu po smazání) je připisováno mimo jiné starým markerům.

Fixy na magnetické tabule

TIP: Stalo se vám, že jste zapomněli marker zavřít a později jste jej nalezli vysušený a nepoužitelný? Vyzkoušejte sadu markerů Pentel Maxiflo. Díky systému pro dávkování inkoustu se špička nevysušuje ani po celých hodinách ponechání bez víčka. 

Správné mazání tabule

Vedle výběru speciálního popisovače je důležité i jeho správné smazání. K tomu můžete využít obyčejný suchý hadřík, doporučujeme však použití magnetické houbičky speciálně navržené pro použití na tabule. Tyto houbičky odstraňují inkoust mnohem účinněji a díky magnetickému přichycení přímo na tabuli ji máte stále při ruce. V každém případě se vždy ujistěte, že houbička či hadřík jsou čisté, neboť i drobné částice mohou povrch tabule poškrábat.

Magnetická houbička na tabule

TIP: Pokud se stane, že potřebujete smazat váš text ihned po napsání, počkejte s tím alespoň 10 sekund. Zaschnutý inkoust se totiž maže lépe než mokrý.

Mazání nestačí, tabuli pravidelně čistěte.

Při koupi kvalitní tabule a dodržování předchozích rad se může zpočátku zdát, že pouhé mazání postačí. Pokud však nedochází k dalšímu čistění a ošetření plochy, její funkčnost se postupem času ztrácí. K údržbě povrchu používejte čisticí kapaliny určené pro magnetické desky. Tyto čističe obsahují speciální recepturu, která nejen odstraňuje nečistoty, ale také chrání její povrch a udržuje stálé vlastnosti. Navíc Vám tato kapalina pomůže odstranit i stopy zanechané po nekvalitních popisovačích zakoupených „na rychlo“ či bez uvážení.

K mytí tabulí naopak nedoporučujeme domácí čisticí prostředky, ředidla, odlakovače apod., protože jejich složení může povrch tabule nevratně poškodit.

TIP:  Čistěte často Obecně platí, že čím více budete používat tabuli, tím více je třeba ji čistit. Pokud ji používáte denně, měli byste ji ideálně i každý den vyčistit, nejméně však 2-3x týdně. Pokud ji užíváte minimálně, může stačit údržba jednou nebo dvakrát za měsíc.

Mějte na paměti, že jednoduchá údržba tabule vám ušetří čas a peníze v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Proto neváhejte s koupí kvalitního příslušenství. Stejně tak doporučujeme zvážit zařazení údržby tabulí do každodenní rutiny. Bez řádné péče bude trpět vaše tabule a nakonec i vaše peněženka. 

Rychlá doprava

přijaté a zaplacené objednávky

odesíláme do 48 hodin

Bezpečné dodání

všechny zásilky jsou pokryty

pojištěním

+420 604 958 605

Horká linka je otevřená od

9:00 do 14:00 v pracovních dnech.

14 dní na vrácení

můžete vrátit objednané produkty

až do 14 dnů od data nákupu